W G C CB R TM D 215 A 40-04 40 Z V PL2 CR TB


W Prąd przemienny
Ten elektrobęben jest wyposażony w jednofazowy silnik prądu zmiennego.

G Prąd stały
Ten elektrobęben jest wyposażony w silnik prądu stałego. Elektrobębny zasilane prądem stałym mają symbol TM138 i są dostosowane do zasilania 12 lub 24V DC. Maksymalna moc wynosi 0,75 kW.

C Wykonanie stożkowe
Ten elektrobęben jest wyposażony w płaszcz w kształcie stożka. Stosowane zazwyczaj przy zakrętach przenośników.

CB Hamulec sprzęgłowy
W przypadku, gdy elektrobęben jest przeznaczony do częstego zatrzymywania i uruchamiania, duża liczba cykli uruchomień, generuje wysokie temperatury z powodu dużego prądu rozruchu. Hamulec sprzęgłowy może rozłączać napęd bez konieczności wyłączania silnika.

R Hamulec
Ten elektrobęben jest wyposażony w awaryjny hamulec bezpieczeństwa. Hamulec może być dostosowany do różnych napięć zasilania, zależnie od typu elektrobębna.

TM Elektrobęben (silnik bębnowy)
Skrót TM oznacza elektrobęben (zwany niekiedy silnikiem bębnowym). Skrót KT oznacza bęben zwrotny (nienapędzany).

D Podwójny silnik
Niekiedy maksymalna moc dostępna w standardowym programie produkcji okazuje się niewystarczająca. Wtedy istnieje możliwość wyposażenia elektrobębna w drugi silnik, podwajając moc napędu przy zachowaniu tej samej średnicy.

Średnica 215
Oznacza przybliżoną wartość średnicy płaszcza elektrobębna. Nie jest to jednak wartość absolutna. Dokładne wymiary urządzeń można znaleźć w katalogach.

A Kołnierz typu A
W elektrobębnach VdG występują dwa typy kołnierzy. Typ A posiada wysunięcie pod łożyska, idealne w przypadku taśm z prowadzeniem krańcowym. Typ B posiada płaski typ kołnierza. Szczegóły w katalogu.

40 Średnica wału
Jest to średnica wału wyrażona w mm. Szczegółowe rysunki techniczne zawierają kompletne wymiary zarówno końców montażowych jak i poszczególnych sekcji wału.

04 Liczba biegunów
Elektrobębny „GV” są zasilane elektrycznym silnikiem asynchronicznym. Liczba obrotów silnika jest zależna od liczby biegunów statora. Przykładowo 4 biegunowy stator przy częstotliwości 50Hz, wykonuje ok. 1500 obrotów na minutę, a stator dwubiegunowy ok. 3000 obrotów na minutę. Z kolei 8 biegunowy ok. 750 obrotów na minutę.

40 Moc
Moc elektrobębna wyrażona w koniach mechanicznych (HP). Przykładowo 40 oznacza 4 HP co równa się ok. 3kW.

Z Przekładnia
Oznacza, że na ostatnim etapie, elektrobęben posiada wewnętrzną bieżnię koła zębatego zamiast zewnętrznej.

V Łożyska
Ten elektrobęben jest wyposażony w łożyska o podwyższonej wytrzymałości po stronie przekładni. Używany w przypadku elektrobębnów o niskiej prędkości obrotowej.

PL2 Przekładnia
Przy niskich prędkościach oraz wysokich momentach obrotowych, Van der Graaf stosuje wewnętrzne przekładnie planetarne PL2 jest przekładnią dwustopniową, PL3 – trzystopniową, a PL4 czterostopniową.

CR Uszczelnienie
W celu utrzymania szczelności elektrobębna oraz w trosce o zabezpieczenie przed wilgocią i kurzem lub pyłem, urządzenia VdG posiadają specjalne uszczelniacze. W zależności od potrzeb, uszczelnienia się różnią. Np. UW IP68 to uszczelnienie do zastosowań podwodnych.

TB Hamulec jednokierunkowy
Ten elektrobęben jest wyposażony w hamulec jednokierunkowy. TBRH – elektrobęben obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, TBLH – przeciwnie.

Van der Graaf Polska
Ul. Powstańców Śląskich 103 lok.1
01-355 Warszawa
Hotline: +48 535 053 530
www.vandergraaf.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.